bmw skrzynia biegów

Jaka skrzynia biegów jest dobra dla Twojego samochodu?

To kwestia, która wielu początkujących kierowców zastanawia. Zawsze wychodzili z założenia, że skrzynia manualna to najlepszy wybór. Natomiast Ci, którzy mieli już możliwość poruszać się za pomocą automatu zauważyli kolosalną różnicę. Przecież taka jazda okazuje się o wiele wygodniejsza. Tutaj my już nie odpowiadamy za zmianę biegów. Operujemy tylko dwoma pedałami, gazu i hamulców.

Dodatkowo używamy tylko jednej nogi, więc lewa ma wolne.

Sprawdź:

Dodatkowo nowsze skrzynie automatyczne posiadają kilka programów, na przykład miasto, autostrada, jak i wiele innych. Ich odpowiednie zastosowanie sprawia, że korzystanie ze skrzyni biegów okazuje się dla nas jeszcze przyjemniejsze.

Natomiast musimy jeszcze zdawać sobie sprawę, że naprawa skrzyni biegów okazuje się dość spory wydatkiem. A jeszcze większym, jeśli posiadamy automat, a nie skrzynię manualną. Jednak nie wychodzimy z założenia, że automaty się szybką psują, wiele przecież zależy od tego, w jaki sposób z nich korzystamy.

Co jeszcze może nam zaoferować BMW?

Oprócz samochodów do przewożenia towarów w ofercie bmw i innych producentów mamy także tak zwane busy czyli samochody pośrednie między osobowymi a autobusami. Kiedyś na naszych drogach reprezentowały je tylko siermiężne nyski, które w połączeniu ze stanem naszych dróg, powodowały że człowiek wychodząc z nich nawet po krótkiej podróży czuł się poobijany i otumaniony. Na szczęście nyski to już przeszłość i teraz zastąpiły je nowoczesne większe i mniejsze samochody wielu marek pełne nowoczesnych udogodnień od bardzo wygodnych foteli, które można ustawiać w kilkunastu pozycjach, po klimatyzację i automatyczne  powiadamianie służb o lokalizacji pojazdu w razie wypadku.